Home Krimi, Ligji dhe Drejtesia 160 shtetas te rikthyer sot nga vendet e BE-së, tentuan azil

160 shtetas te rikthyer sot nga vendet e BE-së, tentuan azil

2 min read
0
145

TIRANE, 13 Dhjetor /ATSH/ – Ne Aeroportin “NĂ«nĂ« Tereza” sot jane rikthyer  160 shtetas nga vendet e BE-sĂ«, te cilet tentuan azil.

Gjatë mbasdites së sotme, në Aeroportin e Rinasit janë rikthyer me tre avionë të posaçem 160 shtetas, të cilët kishin abuzuar me kërkësa për azil. Nga këta:

69 shtetas shqiptarë të deportuar nga Gjermania,

31 shtetas janë kthyer nga Franca,

Si dhe 60 shtetas nga Anglia.

Vetëm gjatë tre muajve të fundit janë riatdhesuar 2559 shtetas shqiptarë të kthyer nga shtete si, Franca, Belgjika, Gjermania, Anglia, Italia dhe Greqia, ku 1063 shtetas kanë kërkuar azil dhe 1496 shtetas kanë shkelur afatet e qëndrimit në hapesirën Schengen.

Policia e Shtetit do vazhdojë në përputhje të plotë me detyrat që i ngarkon ligji për Policinë e Shtetit, të rrisë dhe të kontrollojë masat e kalimit të shtetasve shqiptarë në të gjitha pikat e kufirit në Republikën e Shqipërisë.

Asnjë shans për të fituar azil në vendet e BE-së, mos shpërdoroni para dhe kohë!

Respektoni rregullat e lëvizjes dhe afatet e qëndrimit në hapesirën Schengen. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Megi Zonja
Load More In Krimi, Ligji dhe Drejtesia
Comments are closed.

Check Also

VIDEO/ Droga e kapur në Durrës, sukses i agjencive ligjzbatuese shqiptare

TIRANË, 1 Mars/ATSH/ – Zv/ministri i BrendshĂ«m, Besfort Lamallari, komentoi nĂ« njĂ« i…