Home Krimi, Ligji dhe Drejtesia Arrestohet një 51 vjeçar, u kap me 77 kg cannabis

Arrestohet një 51 vjeçar, u kap me 77 kg cannabis

3 min read
0
123

TIRANË, 19 Dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. Policia e VlorĂ«s ka ndaluar njĂ« 51 vjeçar, i cili ishte duke transportuar 77 kilogramĂ« lĂ«ndĂ« narkotike. Policia njofton se nĂ« pranga ka rĂ«nĂ« Renato Agalliu, banues nĂ« Fier. Ky shtetas dyshohet se nĂ« bashkĂ«punim me shtetas tĂ« tjerĂ« trafikonte lĂ«ndĂ« narkotike. Arrestimi i tij erdhi nĂ« kuadĂ«r të operacionit policor tĂ« koduar ”NDJEKJA”.

SpecialistĂ«t e Seksionit kundĂ«r NarkotikĂ«ve nĂ« DrejtorinĂ« Vendore tĂ« PolicisĂ« VlorĂ«, nĂ« kuadĂ«r tĂ« njĂ« hetimi pĂ«r goditjen e rasteve tĂ« prodhim shitjes se lĂ«ndĂ«ve narkotike si edhe nĂ« bazĂ« tĂ« informacioneve tĂ« siguruara nĂ« rrugĂ« operative, ditĂ«n e djeshme nĂ« lagjen ”11 Janari” nĂ« hyrje tĂ« autostradĂ«s VlorĂ«-Fier, kanĂ« konstatuar dhe goditur njĂ« rast tĂ« kĂ«saj veprimtarie tĂ« kundĂ«rligjshme. LĂ«nda narkotike e llojit Cannabis Sativa e paketuar nĂ« 27 pako dhe e vendosur nĂ« çanta sporti, Ă«shtĂ« gjetur nĂ« brendĂ«si tĂ« mjetit tip ”Opel”, i cili drejtohej nga shtetasi Renato Agalliu. Pas peshimit pĂ«rfundimtar, lĂ«nda narkotike ka rezultuar tĂ« jetĂ« 77 kg. Po ashtu  policia njofton se Ă«shtĂ« sekuestruar nĂ« cilĂ«sinĂ« e provĂ«s materiale, lĂ«nda narkotike dhe mjeti tip Opel. Po punohet pĂ«r identifikimin dhe kapjen e tĂ« tjerĂ« shtetasve tĂ« implikuar nĂ« kĂ«tĂ« veprimtari kriminale.

Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, në ngarkim të shtetasit të mësipërm për veprime të mëtejshme. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arbi Fortuzi
Load More In Krimi, Ligji dhe Drejtesia
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…