Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/03/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/03/2018

1 min read
0
201

LONDËR (Britani e Madhe) –Theresa May do tĂ« mbajĂ« sot njĂ« fjalim ku pritet tĂ« pĂ«rcaktojĂ« vizionin e BritanisĂ« sĂ« Madhe nĂ« marrĂ«dhĂ«niet e ardhshme me BE-nĂ« pas Brexit.

EREVAN (Armeni) – Parlamenti armen zgjedh presidetin e kĂ«tij shteti tĂ« vogĂ«l tĂ« Kaukazit Jugor, nĂ« kuadĂ«r tĂ« njĂ« reforme kushtetuese tĂ« votuar nĂ« 2015 qĂ« transformon sistemin politik tĂ« kĂ«tij shteti deri mĂ« tani presidencial, nĂ« sistem parlamentar.

ROMË (Itali) – LĂ«vizja 5 Yjet (populistĂ«t) do tĂ« mbajnĂ« takimin pĂ«rmbyllĂ«s tĂ« fushatĂ«s zgjedhore.

BUDAPEST (Hungari) – Kreu i diplomacisĂ« britanike, Boris Johnson takon homologun e tij hungarez, Szijjarto nĂ« Budapest.

BRATISLAVË (Sllovaki) – Manifestim solidarizimi me kauzĂ«n e gazetarit investigativ, Kuciak dhe tĂ« fejuarĂ«s sĂ« tij tĂ« vrarĂ« disa ditĂ« mĂ« parĂ«, me pjesĂ«marrjen e mijĂ«ra studentĂ«ve dhe aktivistĂ«ve./ /v.b/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Vilma Bytyci
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…