Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/03/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/03/2018

1 min read
0
198

ISLAMABAD (Pakistan) – Zgjedhjet pĂ«r Senatin.

KUALA LUMPUR (Malajzi) – PĂ«rkujtohet zhdukja e avionit tĂ« Malaysia Airlines.

SIDNEJ (Australi) – Parada tradicionale e homoseksualĂ«ve.

STIAVNIK (Sllovaki) – Zhvillohet ceremonia mortore pĂ«r gazetarin Jan Kuciak, i vrarĂ« pas hetimeve tĂ« ndĂ«rmarra nga ky i fundit pĂ«r korrupsion nĂ« nivele tĂ« larta me mafian italiane.

MOSKË (Rusi) – Manifestim nĂ« mbĂ«shtetje tĂ« presidentit Vladimir Putin, dy javĂ« para zgjedhjeve presidenciale.

PARIS (FrancĂ«) – Java e ModĂ«s vjeshtĂ«-dimĂ«r 2019.

PARIS (FrancĂ«) – Java e ModĂ«s me Altuzarra, Elie Saab, Hermes dhe Sonia Rykiel.

BERLIN (Gjermani) – Manifestim nĂ« mbĂ«shtetje tĂ« kurdĂ«ve.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti Donald Trump nĂ« darkĂ«n vjetore tĂ« klubit ”Gridiron”, me gazetarĂ« me seli nĂ« Uashington.

BIRMINGAM (BM) – Kampionati BotĂ«ror i AtletikĂ«s pĂ«r salla tĂ« mbyllura.

BELO HORIZONTE (Brazil) – Sulmuesi i njohur brazilian Neymar operohet pas njĂ« frakture nĂ« kĂ«mbĂ«./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…