Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/03/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 04/03/2018

2 min read
0
234

PEKIN (KinĂ«) – ZyrtarĂ«t kinezĂ« zhvillojĂ« njĂ« konferencĂ« shtypi njĂ« ditĂ« para fillimit tĂ« seancĂ«s sĂ« pĂ«rvitshme tĂ« AsamblesĂ« KombĂ«tare Popullore (ANP). Parlamenti kinez do tĂ« vendosĂ« pĂ«r njĂ« mandat tĂ« ri pĂ«r Xi Jinping.

ROMË (Itali) – Zgjedhje legjislative.

BEOGRAD (Serbi) – Zgjedhje lokale nĂ« Beograd, parĂ« si njĂ« test i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r partinĂ« e presidentit serb, AleksandĂ«r Vuçiç.​

BERLIN (Gjermani) – Etapa e fundit pĂ«r Angela Merkel para njĂ« mandati tĂ« katĂ«rt tĂ« mundshĂ«m. SocialdemokratĂ«t njoftojnĂ« rezultatin e njĂ« referendumi tĂ« brendshĂ«m pĂ«r njĂ« aleancĂ« me Merkel.

PARIS (FrancĂ«) – TridhjetĂ«vjetori i inaugurimit tĂ« piramidĂ«s sĂ« Luvrit.

PARIS (FrancĂ«) – Java e modĂ«s. ParadĂ« nga Givenchy, Balenciaga, Poiret, Valentino. ​

LONDËR (Britani e Madhe) – Kryeministrja britanike, Theresa May e ftuar nĂ« emisionin politik tĂ« BBC Andrew Marr show.

KAJRO (Egjipt) – Princi trashĂ«gimtar i ArabisĂ« Saudite, Mohammed ben Salmane nĂ« vizitĂ« zyrtare dyditore nĂ« Egjipt, etapa e parĂ« e njĂ« turneu ndĂ«rkombĂ«tar qĂ« do tĂ« vijojĂ« nĂ« LondĂ«r dhe Uashington./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…