Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/02/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 19/02/2018

1 min read
0
151

RAYONG (TajlandĂ«) – SHBA dhe Tajlanda zhvillojnĂ« manovrat e pĂ«rbashkĂ«ta ushtarake “Cobra Gold”, ndĂ«r mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishmet nĂ« AzinĂ« Juglindore.

NJU DELHI (Indi) – VizitĂ« zyrtare e kryeministrit kanadez, Justin Trudeau.

PARIS (FrancĂ«) – Procesi nĂ« apel i ish-ministrit tĂ« Buxhetit, Jerome Cahuzac, i dĂ«nuar me tre vite burg pĂ«r korrupsion.

BERLIN (Gjermani) – Fillon Festivali i 68-tĂ« i Filmit Berlinale.

LONDËR (BM) – Java e ModĂ«s pĂ«r vjeshtĂ«-dimĂ«r 2018-19.

NISË (FrancĂ«) – Karnavalet e NisĂ«s me temĂ« “Mbreti i hapĂ«sirĂ«s”.

BRUKSEL – Takim i ministrave tĂ« Financave tĂ« zonĂ«s euro (Eurogrupi)./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…