Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/02/2018

1 min read
0
193

NJU DELHI (Indi) – Zhvillohet samiti ”Global Business” me praninĂ« e veçantĂ« tĂ« kryeministrit indian, Narendra Modi, tĂ« Donald Trump Jr dhe tĂ« kompanisĂ« sĂ« njohur ”Uber”.

KOKS’S BAZAR (Bangladesh) – Tri gra nobeliste tĂ« Paqes vizitojnĂ« kampin e refugjatĂ«ve rohingyas.

NJU DELHI (Indi) – Donald Trump Jr promovon grupin ”Trump” ​

NJU DELHI (Indi) – Kryeministri kanadez, Justin Trudeau pĂ«rfundon vizitĂ«n e tij shtatĂ«ditore.

BERLIN – Ceremonia e dhĂ«nies sĂ« çmimit kinematografik ”Ariu i artĂ«”.

ROME (Itali) – Manifestime tĂ« sĂ« majtĂ«s antifashiste njĂ« javĂ« para zgjedhjeve parlamentare.

MILANO – ”Liga” e Matteo Salvinit, i sĂ« djathtĂ«s ekstreme zhvillon njĂ« takim elektoral nĂ« Duomo.

TALIN (Estoni) – Ceremoni zyrtare pĂ«r 100-vjetorin e pavarĂ«sisĂ«.

KAJRO – Fillon fushata presidenciale.

KARAKAS (VenezuelĂ«) – Fillon regjistrimi i kandidatĂ«ve pĂ«r zgjedhjet e parakohshme presidenciale tĂ« 22 prillit.​

RIAD (Arabia Saudite) – Zhvillohet maratona ndĂ«rkombĂ«tare./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…