Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2018

1 min read
0
197

BERLIN – Kancelarja gjermane, Angela Merkel mbledh partinĂ« e saj konservatore nĂ« njĂ« kongres pĂ«r miratimin e koalicionit me social-demokratĂ«t.

BARCELONË – Kongresi BotĂ«ror i TelefonisĂ« sĂ« LĂ«vizshme (MWC).

BRUKSEL – Ministrat e JashtĂ«m tĂ« BE-sĂ« diksutojnĂ« paqen nĂ« LM, VenezuelĂ«n dhe MoldavinĂ«.

GJENEVË – Hapet sesioni i 37-tĂ« i KĂ«shillit pĂ«r tĂ« drejtat e njeriut i OKB-SĂ«.

KOVENTRI – Shefi i laburistĂ«ve, Jeremy Corbin mban njĂ« fjalim tĂ« rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r Brexit.

MILANO – Proces pĂ«r korrupsion nĂ« Algjeri tĂ« kompanive italiane ”Eni” dhe ”Saipem”.​

LONDËR – Samit i BERZH-it pĂ«r investimet nĂ« Ballkanin PerĂ«ndimor.​

BEOGRAD – VizitĂ« e presidentit tĂ« KE-sĂ«, Jean-Claude Juncker. KonferencĂ« shtypi me presidentin Aleksandar Vuçiç.

NJU JORK – 25-vjetori i atentatit kundĂ«r Kullave Binjake.

TUNIS – VizitĂ« e kryeministrit spanjoll, Mariano Rajoy./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…