Home Bota AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/02/2018

AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/02/2018

1 min read
0
152

PODGORICË – VizitĂ« e presidentit tĂ« Komisionit Europian, Jean Claude Juncker nĂ« Mal tĂ« Zi.

BERLIN – KonferencĂ« pĂ«r shtyp e kancelares gjermane, Angela Merkel qĂ« pret presidentin serb Aleksandar Vuçiç pĂ«r tĂ« biseduar kryesisht pĂ«r çështjet europiane.

BEOGRAD – Takim trepalĂ«sh mes ministrave tĂ« PunĂ«ve tĂ« Jashtme tĂ« SerbisĂ«, ShqipĂ«risĂ« dhe ItalisĂ«.

BRUKSEL – Ministrat e Çështjeve Europiane tĂ« BE-sĂ« mblidhen pĂ«r tĂ« diskutuar progresin e zhvilluar nĂ« negociatat pĂ«r periudhĂ«n e tranzicionit postBrexit.

BARCELONË – Zhvillohet Kongresi BotĂ«ror i TelefonisĂ« Celulare (MWC), salloni mĂ« i madhĂ« i kĂ«tij lloji.

SIRI – Hyn nĂ« fuqi amĂ«pushi humanitar i vendosur nga Moska nĂ« bastionin rebel sirian tĂ« Gutas Lindore.

ALGJER – VizitĂ« nĂ« Alegjri e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, i shoqĂ«ruar nga shumĂ« sipĂ«rmarrĂ«s./ /G.S/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…