Home Aktualitet BashkĂ«punimi ndĂ«rkufitar Mali i Zi – ShqipĂ«ri, miratohet marrĂ«veshja e financimit

BashkĂ«punimi ndĂ«rkufitar Mali i Zi – ShqipĂ«ri, miratohet marrĂ«veshja e financimit

2 min read
0
146

TIRANË, 29 Dhjetor/ATSH/.- KĂ«shilli i Ministrave miratoi sot disa marrĂ«veshje tĂ« rĂ«ndĂ«sishme, ndĂ«r tĂ« cilat edhe marrĂ«veshjen e financimit ndĂ«rmjet ShqipĂ«risĂ«, Malit tĂ« Zi dhe Komisionit Evropian, pĂ«r programin e veprimit tĂ« bashkĂ«punimit ndĂ«rkufitar IPA II, Mali i Zi – ShqipĂ«ri.

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave miratoi në parim marrëveshjen me qeverinë e Gjeorgjisë dhe atë të Dukatit të Madh të Luksemburgut, për shkëmbimin dhe mbrojtjen e ndërsjellë të informacionit të klasifikuar.

Një tjetër marrëveshje e rëndësishme e miratuar sot në parim është edhe marrëveshja ndryshuese e grantit nr.TF0A1769, ndërmjet Shqipërisë dhe Bankës Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim, që vepron si administratore e fondeve të grantit të akorduar nga Fondi i Mirëbesimit me Shumë Donatorë, për financimin e projektit të zbatimit të Nismës për Transparencë në Industrinë Nxjerrëse në Shqipëri (EITI)./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…