Home Lajme Nga Vendi Brad Pitt dhe Leonardo Di Caprio në filmin e Quentin Tarantinos

Brad Pitt dhe Leonardo Di Caprio në filmin e Quentin Tarantinos

3 min read
0
217

TIRANE, 1 Mars /ATSH/ – Filmi i ri nga Quentin Tarantino do tĂ« titullohet “Once upon a Time in Hollywood” ku aktorĂ«t protagonistĂ« janĂ« Brad Pitt dhe  Leonardo DiCaprio. Ky Ă«shtĂ« filmi i parĂ« qĂ« bashkon tĂ« dy yjet sĂ« bashku. Vepra e nĂ«ntĂ« e drejtorit tĂ« “Pulp Fiction” do tĂ« shfaqet  nĂ« Shtetet e Bashkuara mĂ« 9 gusht 2019, nĂ« pesĂ«dhjetĂ« vjetorin e vdekjes sĂ« Sharon Tate, tĂ« vrarĂ« nga anĂ«tarĂ«t e sektit tĂ« Charles Manson.

Regjisori Tarantino shprehet pĂ«r filmin se ,”Ă«shtĂ« njĂ« histori qĂ« zhvillohet nĂ« Los Angeles nĂ« vitin 1969, nĂ« kulmin e lĂ«vizjes hipi nĂ« Hollywood. Dy personazhet kryesore janĂ« Rick Dalton (Leonardo DiCaprio), ish-ylli i njĂ« seri televizive perĂ«ndimore, dhe Cliff Booth (Brad Pitt). TĂ« dy luftojnĂ« pĂ«r tĂ« depĂ«rtuar nĂ« Hollywoodin qĂ« nuk e njohin mĂ«. Por, Rick ka njĂ« komshie shumĂ« tĂ« njohur Sharon Tate “.

Regjisori gjithashtu nĂ« njĂ« deklaratĂ« zyrtare u shpreh se , “kam punuar nĂ« shkrimin e kĂ«tij filmi pĂ«r gati pesĂ« vjet dhe kam jetuar nĂ« Los Angeles pĂ«r shumicĂ«n e jetĂ«s sime, duke pĂ«rfshirĂ« edhe vitin 1969, kur isha 7 vjeç . Jam shumĂ« i emocionuar nga ideja pĂ«r tĂ« treguar njĂ« histori tĂ« vendosur nĂ« njĂ« Hollywood qĂ« nuk ekziston mĂ«, dhe gjithashtu jam i lumtur qĂ« DiCaprio dhe Pitt do jenĂ« dy personazhet e filmit tim”.

PĂ«r Brad Pitt dhe DiCaprio kjo nuk Ă«shtĂ« hera e parĂ« nĂ« njĂ« film tĂ« Tarantinos. Brad Pitt ishte protagonist i “Bastardi Senza Gloria”, ndĂ«rsa DiCaprio nĂ« “Django Unchained”.
PĂ«r herĂ« tĂ« parĂ« njĂ« film i shkruar dhe i drejtuar nga drejtori i “Le Iene” dhe “Kill Bill” nuk do tĂ« prodhohet nga kompania Weinstein. Kjo sepse kompania u pĂ«rjashtuar nga negociatat pĂ«r blerjen e tĂ« drejtave tĂ« “Once upon a Time in Hollywood”, pas skandalit qĂ« goditi Harvey Weinstein. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Adela Alla
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…