Home Bota BRUKSEL – Mogherini: Masakra nĂ« Gutan Lindore tĂ« ndĂ«rpritet menjĂ«herĂ«

BRUKSEL – Mogherini: Masakra nĂ« Gutan Lindore tĂ« ndĂ«rpritet menjĂ«herĂ«

1 min read
0
166

BRUKSEL, 23 shkurt /ATSH-AFP/ – Bashkimi Europian kĂ«rkoi sot fundin e masakrĂ«s sĂ« kryer nĂ« bastionin rebel tĂ« Gutas Lindore, bombarduar qĂ« prej gjashtĂ« ditĂ«sh nga aviacioni i regjimit sirian.

“Bashkimi Europian nuk ka fjalĂ« pĂ«r tĂ« pĂ«rshkruar tmerrin qĂ« po pĂ«rjetojnĂ« banorĂ«t e Gutas Lindore (…) Masakra duhet tĂ« ndĂ«rpritet menjĂ«herĂ«”, konfirmoi pĂ«rfaqĂ«suesja e diplomacisĂ« evropiane, Federica Mogherini, nĂ« njĂ« komunikatĂ«./ /ec/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…