Home Bota BRUKSEL – NATO: Kritikon kĂ«rcĂ«nimet e Putinit

BRUKSEL – NATO: Kritikon kĂ«rcĂ«nimet e Putinit

1 min read
0
216
Zëdhënësja e NATO-s, Oana Lungescu

BRUKSEL, 2 mars /ATSH-AFP/ – NATO-ja i ka gjykuar tĂ« papranueshme dhe kundĂ«rproduktive deklaratat e presidentit rus, Vladimir Putin ku fliste pĂ«r armĂ« tĂ« reja tĂ« pathyeshme tĂ« forcave ruse dhe do tĂ« vazhdojĂ« tĂ« pĂ«rforcojĂ« mbrojtjen.

“Deklaratat ruse ku kĂ«rcĂ«nohet se do tĂ« shĂ«njestrohen AleatĂ«t janĂ« tĂ« papranueshme dhe kundĂ«rproduktive”, theksoi zĂ«dhĂ«nĂ«sja e AleancĂ«s, Oana Lungescu.

“Mbrojtja kundĂ«rraketore e AleancĂ«s nuk Ă«shtĂ« ideuar dhe as drejtuar kundĂ«r RusisĂ«. Sistemi jonĂ« shĂ«rben pĂ«r t’u mbrojtur kundĂ«r raketave balistike jashtĂ« zonĂ«s euro-atlantike”, tha ajo.

Presidenti rus paraqiti dje armët e reja të pathyeshme, që është pajisur Rusia, gjatë një fjalimi toni i të cilit është konsideruar si luftarak./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…