Home Ndryshe Çifti Clooney ndihmon tĂ« riun iraken tĂ« shpĂ«tojĂ« nga ISIS

Çifti Clooney ndihmon tĂ« riun iraken tĂ« shpĂ«tojĂ« nga ISIS

2 min read
0
125

TIRANE, 10 Shkurt /ATSH/- George Clooney dhe bashkëshortja e tij, avokatja Amal, kanë dhënë shembullin perfekt të solidaritetit.

Çifti i famshĂ«m gjatĂ« njĂ« interviste nĂ« “My Next Guest Needs No Introduction” ka rrĂ«fyer se kanĂ« ndihmuar njĂ« tĂ« ri iraken, i cili ishte nĂ« pĂ«rpjekje pĂ«r ti shpĂ«tuar ISIS.

Amal Alamuddin dhe George Clooney dallohet gjithnjë për ndihmën e dhënë ndaj fëmijëve dhe shtresave në nevojë.

Çifti Clooney ka ndihmuar tĂ« riun iraken, tĂ« cilin e kanĂ« ftuar nĂ« Shtetet e Bashkuara tĂ« AmerikĂ«s pĂ«r tĂ« studiuar nĂ« universitetin e Çikagos.

Në intervistën e tyre për David Letterman çifti theksoi se pavarësisht çdo gjëje rëndësi ka të vihet drejtësia, por jo nëpërmjet dhunës.

Duke ndihmuar të riun iraken çifti tregoi se sa e rëndësishme është kujdesi ndaj fëmijëve, jo vetëm fëmijëve të tyre, por atyre në mbarë botën, të cilët kanë të drejta të barabarta./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Megi Zonja
Load More In Ndryshe
Comments are closed.

Check Also

Teminat protagonistet e pranverë-verë 2018

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- Teminat dhe xixat kthehen pĂ«r tĂ« ndriçuar veshjet e aksesorĂ«t mĂ« ma…