Home Lajme Nga Vendi Dy shqiptaret ‘pushtojnĂ«’ renditjen e ”The Hot 100 Billboard”

Dy shqiptaret ‘pushtojnĂ«’ renditjen e ”The Hot 100 Billboard”

3 min read
0
162

TIRANE, 14 Shkurt/ATSH/ – KĂ«tĂ« herĂ«, Bebe Rexha e ka shprehur nĂ« njĂ« tjetĂ«r mĂ«nyrĂ« krenarinĂ« pĂ«r origjinĂ«n, e kĂ«tu nuk ka pĂ«rfshirĂ« vetĂ«m veten, por dhe kĂ«ngĂ«taren tjetĂ«r shqiptare me famĂ« botĂ«rore Dua LipĂ«n.

Ajo ka publikuar dhjetĂ«shen e parĂ« tĂ« renditjes sĂ« kĂ«ngĂ«tarĂ«ve nĂ« “The Hot 100” tĂ« Billboard. KĂ«nga ‘Meant To Be’, bashkĂ«punim qĂ« Rexha e ka sjellĂ« sĂ« bashku me Florida Georgia Line, mban vendin e nĂ«ntĂ«, e nĂ«se hedh sytĂ« edhe mĂ« lart, sheh njĂ« tjetĂ«r emĂ«r po kaq tĂ« suksesshĂ«m.

BĂ«het fjalĂ« pĂ«r Dua LipĂ«n, e cila kryeson nĂ« vendin e gjashtĂ« me ‘New Rules’. Bebe nuk e ka lĂ«nĂ« nĂ« hije njĂ« detaj tĂ« tillĂ«, duke dedikuar disa fjalĂ« bashkangjitur postimit: “Zoti vazhdon tĂ« mĂ« bekojĂ« dhe jam shumĂ« mirĂ«njohĂ«se. NjĂ« britmĂ« tĂ« madhe gĂ«zimi pĂ«r tĂ« gjitha vajzat nĂ« top dhjetĂ«she. Oh, dhe dy vajza shqiptare nĂ« po tĂ« njejtĂ«n listĂ«.”

Këngëtarja nuk është mjaftuar me kaq, duke vendosur prapa shkrimit edhe ikonën e flamurit kuq e zi. Mesa duket, Bebe dhe Dua jo vetëm që nuk kanë konkurrencë me njëra-tjetrën, por gëzojnë edhe sukseset e përbashkëta, duke e lidhur natyrisht, edhe me origjinën. Kjo është vërtetë krenari për këngëtaret. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Adela Alla
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…