Home Ndryshe Ekipi i femrave të Juventus kryeson Serinë A

Ekipi i femrave të Juventus kryeson Serinë A

2 min read
0
144

TIRANË, 6 Shkurt /ATSH/- Plot 38 gola tĂ« shĂ«nuar dhe vetĂ«m 3 tĂ« pĂ«suar deri nĂ« kĂ«tĂ« fazĂ« tĂ« kampionatit.

Ato janë sa të bukura, aq edhe luftarake për kundërshtaret e tyre, duke regjistruar plotë 12 ndeshje  pa humbje dhe pa barazime.

Nëse në Serinë A të meshkujve Juventusi ndodhet në vendin e dytë, një pikë poshtë Napolit, në Serinë A të femrat janë në vendi e parë .

Juventusi ka vetëm ekipin e Breshias rivale në luftën për titull.

Ndërsa femrat, dominojnë megjithëse futbolli i kësaj gjinie ka pak traditë në Itali.

Juventusi Ă«shtĂ« klub futbolli italian i bazuar nĂ« Torino. ËshtĂ« themeluar nĂ« vitin 1897 nga njĂ« grup studentĂ«sh torinezĂ«, ndĂ«rsa nga viti 1923 Ă«shtĂ« menaxhuar nga familja Agnelli.

ËshtĂ« klubi i tretĂ« mĂ« i vjetĂ«r nĂ« Itali. Historikisht, Juventusi Ă«shtĂ« klubi mĂ« i suksesshĂ«m nĂ« futbollin italian dhe njĂ«ri prej laureatĂ«ve dhe mĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishmĂ«ve globalisht./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Megi Zonja
Load More In Ndryshe
Comments are closed.

Check Also

Teminat protagonistet e pranverë-verë 2018

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- Teminat dhe xixat kthehen pĂ«r tĂ« ndriçuar veshjet e aksesorĂ«t mĂ« ma…