Home Aktualitet FOKUS – KIEV – NĂ« Lindje tĂ« UkrainĂ«s nĂ« luftĂ«, fansat e Eurovizionit tĂ« distancuar nga festimet

FOKUS – KIEV – NĂ« Lindje tĂ« UkrainĂ«s nĂ« luftĂ«, fansat e Eurovizionit tĂ« distancuar nga festimet

2 min read
0
156

KIEV, 13 maj /ATSH-AFP/ – NdĂ«rsa Kievi po pret me festĂ« konkursin e Eurovizionit, mbĂ«shtetĂ«sit e tij po pĂ«rgatiten pĂ«r njĂ« tĂ« shtunĂ« pa gjallĂ«ri nĂ« Lindje tĂ« UkrainĂ«s nĂ« luftĂ«, gara madje nuk do tĂ« transmetohet as nĂ« televizion.

Shqetësimi mund të duket shumë i pavlerë për katër milionë banorë të rajoneve që po hyjnë në vitin e katërt të një konflikti që ka shkaktuar më shumë se 10.000 të vdekur.

Por fansat më të zjarrtë mendohet të regjistrojnë më shumë se 200 milionë teleshikues në këtë takim magjiplotë të modës së vjetër ku ndërthuren koroegrafi të zhurmshme dhe veshje ekstravegante.

Në rastin e Maria Tchkhan, këngëtare e muzikës xhaz e moshës 18 vjeçare. Ajo synon të kapërcejë vështirësitë për të parë finalen përkrah dy partnerëve të grupit të saj, i quajtur MMM, në një sallë provash të shkollës së saj të muzikës në Doneck, zonë rebele./
/v.b/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Vilma Bytyci
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…