Home Bashkite ne fokus Foto/Ura-Vajgurore, shkolla e mesme “Refat Bani” i nĂ«nshtrohet rikonstruksionit tĂ« plotĂ«

Foto/Ura-Vajgurore, shkolla e mesme “Refat Bani” i nĂ«nshtrohet rikonstruksionit tĂ« plotĂ«

1 min read
1
357

TIRANE, 20 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/-Gjimnazi “Refat Bani” nĂ« Syzes tĂ« UrĂ«s Vajgurore,  po u nĂ«nshtrohet rikonstruksionit tĂ« plotĂ«, ku 42 nxĂ«nĂ«s do tĂ« kenĂ« mundĂ«si tĂ« mĂ«sojnĂ« nĂ« kushte mĂ« tĂ« mira.

Kryetarja e Bashkisë së Urës Vajgurore, Juliana Memaj ka bërë të ditur se rikonstruksioni i shkollës së mesme do të krijojë hapësirat e duhura si dhe të njëjtat kushte që kanë nxënësit në qytet.

“BashkĂ« me palestrĂ«n e re, tĂ« rinjtĂ« do kenĂ« tĂ« gjitha hapĂ«sirat e duhura brenda dhe jashtĂ« shkollĂ«s pĂ«r tĂ« pasur dhe ata njĂ« shkollĂ« si bashkĂ«moshatarĂ«t e tyre qĂ« studiojnĂ« nĂ« qytet”, ka thĂ«nĂ« Memaj.

previous arrow
next arrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Bashkite ne fokus
Comments are closed.

Check Also

VIDEO/Abuzimet me ndihmën ekonomike, për tu lehtësuar nga taksat

TIRANË, 27 Shkurt/ATSH-Arbi Fortuzi/ – NjĂ« nga shkaqet kryesore qĂ« familje tĂ« ndrysh…