Home Lajme Nga Vendi Google gjen sozinë tonë në artin figurativ botëror

Google gjen sozinë tonë në artin figurativ botëror

1 min read
0
152

TIRANE,18 Janar /ATSH/ – NjĂ« aplikacion i ri nga Google ju mundĂ«son tĂ« gjeni sozinĂ« tuaj diku mes qindra mijĂ«ra pikturave nĂ« muzeumet e shumta tĂ« botĂ«s.

Gjithçka që duhet të bëni është të shkarkoni aplikacionin Google Arts&Culture,brenda të cilit keni mundësinë të ngarkoni një foto tuajën.

Mekanizmat e Google do të krahasojnë portretin tuaj duke gjetur personazhin që ju ngjan më shumë në një vepër arti.

Disa nga rezultatet  e shpërndara nga përdoruesit janë vërtetë mbresëlënëse.

/a.alla/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

  • Veliaj prezanton aplikacionin “Tirana ime”

    TIRANE/ 5 Shkurt/ ATSH/-Kryetari i BashkisĂ« sĂ« TiranĂ«s prezantoi sot aplikacionin “Tirana …
Load More Related Articles
Load More By Adela Alla
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…