Home Aktualitet Incidenti në Fushë- Arrëz: Policia merr në pyetje dëshmimtarët

Incidenti në Fushë- Arrëz: Policia merr në pyetje dëshmimtarët

3 min read
0
232
Tirane, 18 qershor/ATSH/.- Nisur nga informacionet që dispononte Komisariati i Policisë Pukë për automjete qe qarkullonin me xhama të errët  dhe ofronin lekë në këmbim të votës në territorin e Njësisë Administrative Fushë Arrëz, policia lokale ka ushtruar kontrolle per te parandaluar kete fenomen.
Sipas njoftimit te Policise, sot nĂ« orĂ«n 17:10 Patrulla e PĂ«rgjithshme nĂ« hyrje tĂ« qytetit FushĂ« ArrĂ«z ka ndaluar njĂ« automjet tip ‘Ford’ me xhama tĂ« errĂ«t dhe i Ă«shtĂ« kĂ«rkuar drejtuesit te mjetit, dokumentacioni. Nderkohe dy zonja qĂ« udhĂ«tonin nĂ« automjet janĂ« prezantuar si anetare e nje subjekti politik dhe kandidate pĂ«r deputete.
Pas prezantimit janë lejuar te vazhdonin levizjen. Por dy shtetaset kanë dalë nga automjeti dhe njëra prej tyre ka shfaqur gjendje të fikti. Ajo është derguar me automjet dhe personat  me të cilin udhetonte në Qendrën Shëndetësore Fushë Arrëz dhe eshte ne gjendje te mire shendetesore.
PĂ«r tĂ« sqaruar dhe analizuar veprimet e punonjĂ«sve tĂ« PolicisĂ« nĂ« lidhje me ngjarjen Ă«shtĂ« derguar nĂ« PukĂ« Zv.Drejtori PolicisĂ«  ShkodĂ«r, pĂ«rfaqĂ«sues tĂ« DrejtorisĂ« sĂ« Standarteve Profesionale nga Drejtoria PĂ«rgjithshme PolicisĂ« Shtetit dhe SHÇBA, sipas njoftimit.
Policia lokale ka shoqeruar dhe po merr deshmite e disa personave per te cilet shtetaset ne fjale u kane komunikuar drejtuesve te Policise Shkoder se i kane kercenuar per motive politike. Për të sqaruar dhe dokumentuar ngjarjen po kryhen të gjitha veprimet hetimore të nevojshme duke bashkëpunuar me Task Forcën e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë, thuhet ne njoftim.
/f.n/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Flora Nikolla
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…