Home Bota Azia KAJRO – Bahreini: Libani Ă«shtĂ« nĂ«n kontrollin e plotĂ« tĂ« Hezbollahut

KAJRO – Bahreini: Libani Ă«shtĂ« nĂ«n kontrollin e plotĂ« tĂ« Hezbollahut

1 min read
0
141

KAJRO, 19 nĂ«ntor /ATSH-AFP/ – Libani Ă«shtĂ« nĂ«n kontrollin e plotĂ« tĂ« Hzbollahut pro iranian, akuzoi sot shefi i diplomacisĂ« sĂ« Bahreinit, vend aleat me ArabinĂ« Saudite, gjatĂ« njĂ« mbledhje tĂ« jashtĂ«zakonshme tĂ« LigĂ«s Arabe nĂ« Kajro.

Sheiku Khaled ben Ahmad Al Khalifa akuzoi gjithashtu Hezbollahun se është një organizatë terroriste, gjatë fjalimit të tij në këtë mbledhje të zhvilluar me kërkesë të Arabisë Saudite për të diskutuar mbi influencën e Iranit në rajon.

Ministrat arabë të Punëve të Jashtme janë mbledhur sot në selinë e Ligës Arabe në Kajro, pas rritjes së ndjeshme të tensioneve mes Riadit dhe Teheranit./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Azia
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…