Home Ekonomi, Biznes dhe Finance Kapja e drogës në Durrës, operacion i strukturave ligjzbatuese shqiptare

Kapja e drogës në Durrës, operacion i strukturave ligjzbatuese shqiptare

3 min read
0
209

TIRANË, 2 Mars/ATSH/- Drejtoria e PĂ«rgjithshme e Doganave hedh poshtĂ« çdo pĂ«rpjekje abuzive pĂ«r tĂ« krijuar mjegull e shpĂ«rndarĂ« lajme tĂ« rreme mbi operacionin e suksesshĂ«m tĂ« tre ditĂ«ve mĂ« parĂ« nĂ« bashkĂ«punim me PolicinĂ« e Shtetit dhe ProkurorinĂ« e Krimeve tĂ« RĂ«nda, pĂ«rmes tĂ« cilit u sekuestruan 613.35 kg kokainĂ«.

Përmes një njoftimi për shtyp, DPD thotë se ky operacion ishte vepër e strukturave të Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave dhe Policisë së Shtetit, me mbështetjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda.

“Administrata Doganore nĂ« vijmĂ«si ka pĂ«rfituar asistencĂ« nĂ« rritje kapacitetesh dhe logjistikĂ« nga partnerĂ«t ndĂ«rkombĂ«tarĂ« dhe bashkĂ«punon dhe shkĂ«mben rregullisht informacion me agjencitĂ« partnere, por ky operacion ishte vepĂ«r e strukturave tĂ« DrejtorisĂ« sĂ« PĂ«rgjithshme tĂ« Doganave dhe PolicisĂ« sĂ« Shtetit, me mbĂ«shtetjen e ProkurorisĂ« sĂ« Krimeve tĂ« RĂ«nda, rrjedhojĂ« e funksionimit tĂ« sistemeve, procedurave doganore dhe bashkĂ«punimit efektiv”, thuhet nĂ« njoftimin pĂ«r shtyp.

Ky fakt, sipas DPD-së, është për i rëndësishëm, sepse dëshmon gatishmërinë, aftësinë dhe vendosmërinë me të cilat Drejtoria e Përgjithshme e Doganave të Shqipërisë dhe Policia e Shtetit, po bëjnë detyrën e tyre në mënyrë korrekte. Drejtoria e Përgjithshme siguron opinionin publik për të gjithë vendosmërinë për të rritur në çdo hap cilësinë e aktivitetit te saj, në shërbim të ligjit, qytetarëve dhe sipërmarrjes vendase dhe të huaj./a.gjonaj/ /r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arlinda Gjonaj
Load More In Ekonomi, Biznes dhe Finance
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…