Home Rajoni Kosova KosovĂ« – 1 milion e 663 mijĂ« euro pĂ«r projekte nĂ« Rahovec

KosovĂ« – 1 milion e 663 mijĂ« euro pĂ«r projekte nĂ« Rahovec

2 min read
0
237

PRISHTINË, 2 Mars/ATSH/.- Ministria e InfrastrukturĂ«s dhe komuna e Rahovecit nĂ«nshkruan sot njĂ« memorandum mirĂ«kuptimi me vlerĂ« 1 milion e 663 mijĂ« euro, pĂ«r pĂ«rmirĂ«simin e infrastrukturĂ«s rrugore tĂ« kĂ«saj komune.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj dhe kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

“Ne morĂ«m mbĂ«shtetje pĂ«r disa projekte tĂ« rĂ«ndĂ«sishme infrastrukturore pĂ«r ndĂ«rtimin e rrugĂ«ve nĂ« komunĂ«n tonĂ«. Kemi katĂ«r projekte tĂ« reja dhe po ashtu kemi marrĂ« mbĂ«shtetje edhe pĂ«r disa projekte ekzistuese, tĂ« cilat kapin vlerĂ«n 1 milion e 663 mijĂ« euro pĂ«r kĂ«tĂ« vit”, theksoi Latifi.

Ministri Lekaj u shpreh se “Ministria e InfrastrukturĂ«s do tĂ« mbĂ«shtesĂ« shumĂ« projekte lokale, qĂ« janĂ« nĂ« interes tĂ« qytetarĂ«ve”.

“Ne, si nĂ« çdo komunĂ« tjetĂ«r u zotuam qĂ« do tĂ« jemi mbĂ«shtetĂ«s tĂ« projekteve ekzistuese qĂ« janĂ« nĂ« procedurĂ«, por edhe tĂ« projekteve tĂ« tjera. Ministria e InfrastrukturĂ«s, bashkĂ« me gjithĂ« stafin do tĂ« mbĂ«shtesĂ« fuqishĂ«m kĂ«rkesat tuaja si kryetar dhe pas njĂ« viti Rahoveci do tĂ« duket ndryshe”, tha Lekaj./KosovaPress/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Kosova
Comments are closed.

Check Also

Merr flakë autobusi i linjës Gjermani-Kosovë, asnjë i lënduar

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Ministria e PunĂ«ve tĂ« Jashtme e KosovĂ«s Ă«shtĂ« njoftuar nga Ambasada …