Home Bashkite ne fokus “Linja tĂ« PapĂ«rfunduara”, ekspozitĂ« e 42 artistĂ«ve iranianĂ« nĂ« Fier

“Linja tĂ« PapĂ«rfunduara”, ekspozitĂ« e 42 artistĂ«ve iranianĂ« nĂ« Fier

1 min read
0
320

FIER, 14 Tetor/ATSH/.- 42 artistĂ« nga Irani kanĂ« ekspozuar nĂ« galerinĂ« e Arteve Fier, veprat e tyre artistike nĂ«n titullin “Linja tĂ« PapĂ«rfunduara”.

Një ekspozitë e veçantë kjo, që solli një tjetër frymë dhe koncept mbi artin, duke i mëshuar më shumë imagjinatës dhe perceptimit individual.

Në këtë ekspozitë përveç të ftuarve dhe ardashësve fierakë, mernin pjesë dhe përfaqësuesit e ambasadës iraniane në Tiranë.

Kjo ekspozitë hapi siparin e aktiviteve në kuadër të 73-vjetorit të çlirimit të qytetit të Fierit, program që do të vijojë deri në 15 tetor./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Maela Marini
Load More In Bashkite ne fokus
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…