Home Bota LONDËR – May: RefuzojmĂ« njĂ« marrĂ«veshje qĂ« rrezikon integritetin kushtetues tĂ« vendit

LONDËR – May: RefuzojmĂ« njĂ« marrĂ«veshje qĂ« rrezikon integritetin kushtetues tĂ« vendit

1 min read
0
227

LONDËR, 28 shkurt /ATSH-AFP/ – Kryeministrja britanike, Theresa May theksoi sot se nuk do tĂ« pranonte kurrĂ« njĂ« marrĂ«veshje qĂ« do tĂ« rrezikonte integritetin kushtetues tĂ« BritanisĂ« sĂ« Madhe, nĂ« pĂ«rgjigje tĂ« njĂ« pyetjeje pĂ«r projektmarrĂ«veshjen e publikuar sot nga Brukseli.

“ProjektmarrĂ«veshja e publikuar nga Komisioni Europian, nĂ«se do tĂ« vihej nĂ« zbatim, do tĂ« dĂ«mtonte tregun e pĂ«rbashkĂ«t britanik dhe do tĂ« kĂ«rcĂ«nonte integritetin kushtetues tĂ« BritanisĂ« sĂ« Madhe duke krijuar njĂ« kufi doganor dhe administrativ nĂ« Detin e IrlandĂ«s dhe asnjĂ« kryeministĂ«r britanik nuk do ta pranonte kĂ«tĂ«”, deklaroi ajo para deputetĂ«ve britanikĂ«./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…