Home Bota MADRID – Zoido: Jugu i SpanjĂ«s nuk do tĂ« dominohet nga narkotrafikantĂ«t

MADRID – Zoido: Jugu i SpanjĂ«s nuk do tĂ« dominohet nga narkotrafikantĂ«t

2 min read
0
194

MADRID, 19 shkurt /ATSH-AFP/ – Ministri spanjoll i BrendshĂ«m, Juan Ignacio Zoido premtoi sot vendosjen e pĂ«rforcimeve policore nĂ« rajonin e Cadix, duke siguruar se ky rajon nuk do tĂ« dominohet nga narkotrafikantĂ«t, qĂ« kanĂ« sfiduar hapur forcat e sigurisĂ«.

“Kjo zonĂ« nuk do tĂ« dominohet nga narkotrafikantĂ«t. Kjo Ă«shtĂ« njĂ« zonĂ«, ku mbretĂ«ron shteti i sĂ« drejtĂ«s dhe ku do tĂ« luftohet çdo lloj krimi, veçanĂ«risht krimi nĂ« shkallĂ« tĂ« gjerĂ« i narkotrafikut”, deklaroi Juan Ignacio Zoido pĂ«r shtypin, gjatĂ« njĂ« vizite nĂ« bashkinĂ« e Lineas, njĂ« prej vendeve mĂ« tĂ« rrezikshme tĂ« trafikut tĂ« drogĂ«s nĂ« rajon.

Kryetari i i Bashkisë së Lineas, Juan Franco, ka denoncuar rregullisht situatën përsa i përket sigurisë së këtij qyteti prej 65 000 banorësh, që ndodhet disa kilometra larg nga enklava britanike e Gjibraltarit, ku zbresin rregullisht trafikantë të ardhur nga Maroku.

Ministri nënvizoi rëndësinë e dispozitivit që do të vendoset duke refuzuar të japë më shumë detaje për trafikantët./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…