Home Lajme Nga Vendi Martin Scorsese rikthehet nĂ« televizion me serialin “The Caesars”

Martin Scorsese rikthehet nĂ« televizion me serialin “The Caesars”

2 min read
0
176

TIRANË, 12 Shkurt/ATSH/.- Regjisori i njohur Martin Scorsese do tĂ« merret me televizion pas “Boardwalk Empire” e “Vinyl” dhe do ta bĂ«jĂ« duke treguar pĂ«r njĂ« pasion tĂ« vjetĂ«r tĂ« tij, RomĂ«n e lashtĂ«.

Scorsese do tĂ« punojĂ« pĂ«r “The Caesars”, seriali televiziv qĂ« do tĂ« fokusohet tek guvernatorĂ«t e parĂ« tĂ« RomĂ«s, duke nisur nga ngritja nĂ« pushtet e Giulio Cesare.

Regjisori do tĂ« bashkĂ«punojĂ« me Michael Hirst, skenarist “I Tudors” dhe “Vikings”. Scorsese do tĂ« vijĂ« nĂ« kryeqytetin italian nĂ« 2019 pĂ«r tĂ« filluar xhirimet.

Me sa duket episodi pilot tashmë është shkruar, së bashku me linjat e përgjithshme të sezonit të parë, por qëllimi është të krijojë një serial që të zgjasë më shumë vite. Shfaqja e serisë është planifikuar për 2020.

“Scorsese Ă«shtĂ« krejtĂ«sisht i apasionuar pas historisĂ« romake dhe ka kĂ«rkuar pĂ«r vite me radhĂ« tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« film apo njĂ« seri televizive pĂ«r kĂ«tĂ«”, tha Hirst pĂ«r Guardian./Tgcom24/k.s/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…