Home Europa Moske – Putin: Ukraina ndihmohet sepse eshte shtet dhe popull vella

Moske – Putin: Ukraina ndihmohet sepse eshte shtet dhe popull vella

1 min read
0
128

MOSKË, 19 dhjetor /ATSH-ANSA/ – DashamirĂ«sia e MoskĂ«s ndaj Kievit? Ne duhet tĂ« ndihmojmĂ« njĂ« shtet vĂ«lla, njĂ« popull vĂ«lla dhe kĂ«tĂ« e them pa as mĂ« tĂ« voglĂ«n ironi, deklaroi sot presidenti rus, Vladimir Putin nĂ« megakonferencĂ«n e shtypit me 1 319 gazetarĂ« vendas dhe tĂ« huaj.
Rusia i uli me një të tretë çmimin e gazit Ukrainës si edhe investoi 15 miliardë dollarë në tituj shtetërorë për Kievin./

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Europa
Comments are closed.

Check Also

HAVANA – BE-Kuba: NjĂ« epokĂ« e re marrĂ«dhĂ«niesh bazuar mbi reciprocitetin

HAVANA, 4 janar /ATSH-DPA/ – Bashkimi Evropian dhe Kuba vendosĂ«n sot tĂ« hapin njĂ« ep…