Home Aktualitet Mot me kthjellime dhe vranësira

Mot me kthjellime dhe vranësira

1 min read
0
151

TIRANE, 29 Janar /ATSH/ -Gjatë ditës së sotme moti mbi vendin tonë parashikohet të jetë  me kthjellime dhe vranësira në pjesën bregdetare. Temperaturat në zonat malore do të jenë në vlera negative.

Era do tĂ« jetĂ« me drejtim Verilindje –VeriperĂ«ndim  1-10m/sek.

Deti i forcës 2 me lartësi dallge 1.3metër.

Mjegull/mjegullinë lokale në orët e mëngjesit në zonat luginore. Rrezik përgjatë akseve rrugore prej ngricave. Siç bën të ditur Shërbimi Meterologjik temperaturat minimale dhe maksimale pritet të jenë:

Temperaturat

Vendet malore              -3°/13°C

Vendet e ulta              -2/16°C

Vendet bregdetare      2°/17°C   /e.malaj/ /.g/

 

           

           

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Edit Malaj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…