Home Bota OBT – MOSKA SULMON BRUKSELIN LIDHUR ME TAKSËN NDAJ IMPORTEVE RUSE

OBT – MOSKA SULMON BRUKSELIN LIDHUR ME TAKSËN NDAJ IMPORTEVE RUSE

1 min read
0
154

MOSKË, 24 dhjetor /ATSH-AFP/ – Rusia mbĂ«rrin selinĂ« e OrganizatĂ«s BotĂ«rore tĂ« TregtisĂ« me synim kundĂ«rshtimin e taksĂ«s tĂ« imponuar nga Bashkimi Evropian pĂ«r njĂ« seri importesh ruse, me motivin se faktorĂ«t e industrisĂ« sĂ« vendit pĂ«rfitojnĂ« nga çmimet mĂ« tĂ« ulĂ«ta tĂ« energjisĂ«.
”Kjo procedurĂ« lidhet me disa shkelje nga ana e Bashkimit Evropian, tĂ« njĂ« serie dispozitash tĂ« marrĂ«veshjes anti-dumping tĂ« OrganizatĂ«s BotĂ«rore tĂ« TregtisĂ«”, deklaroi njĂ« zĂ«dhĂ«nĂ«s i MinistrisĂ« ruse tĂ« EkonomisĂ«.
Bëhet fjalë për procedurën e parë të lançuar nga Rusia që prej anëtarësimit të vendit në OBT, që u realizua në gusht të vitit 2012./
/I.P/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Miranda Blaceri
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…