Home Albanian Excellence PD ka depozituar sot kĂ«rkesĂ«n nĂ« KQZ pĂ«r t’u regjistruar si subjekt zgjedhor

PD ka depozituar sot kĂ«rkesĂ«n nĂ« KQZ pĂ«r t’u regjistruar si subjekt zgjedhor

1 min read
0
209

TIRANË, 25 Maj /ATSH- I. Vata/ -Partia Demokratike ka depozituar sot kĂ«rkesĂ«n nĂ« Komisionin Qendror tĂ« Zgjedhjeve pĂ«r t’u regjistruar si subjekt zgjedhor nĂ« zgjedhjet parlamentare tĂ« 25 qershorit. Po ashtu, PD,  ka depozituar dhe kĂ«rkesĂ«n pĂ«r t’u regjistruar si subjekt zgjedhor dhe pĂ«r zgjedhjet vendore pĂ«r zgjedhjen e kryetarit tĂ« BashkisĂ« KavajĂ«.

Pas marrëveshjes politike mes PD dhe PS,  afati i fundit i regjistrimit të opozitës si subjekt zgjedhor ishte data 25 maj, ndërsa ai i dorëzimit të listave të kandidatëve për deputet është data 26 maj.

 

/f.n/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Ilir Vata
Load More In Albanian Excellence
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…