Home Aktualitet Procedohen katër punonjës të burgjeve për dhunim të një të burgosuri

Procedohen katër punonjës të burgjeve për dhunim të një të burgosuri

2 min read
0
172

TIRANE, 1 Mars/ATSH/- Drejtoria e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve në Ministrinë e Drejtësisë ka proceduar penalisht katër punonjës të policisë së burgut në Fier pasi nga verifikimet e bëra rezulton se kanë ushtruar dhunë ndaj një të burgosuri në këtë institucion të vuajtjes së dënimit.

Sipas njoftimit për shtyp, më datë 23 shkurt, tre të dënuar janë shoqëruar forcërisht nga Grupi i Sigurisë së Institucionit në ambientet e veçanta të izolimit, pasi kishin kryer shkelje të rregullores.

Gjatë shoqërimit të të dënuarve, punonjësit e policisë së lartpërmendur kanë ushtruar dhunë fizike ndaj të dënuarit K.G.

“Pas hetimeve tĂ« kryera nga SHKBB rezultoi se punonjĂ«sit e policisĂ« sĂ« Institucionit tĂ« Ekzekutimit tĂ« Vendimeve Penale Fier R.L., A.H., Sh.S. dhe B.S. kanĂ« konsumuar elementĂ« tĂ« veprĂ«s penale “Kryerja e veprimeve arbitrare””, sqarohet nĂ« njoftim. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…