Home Ndryshe Rita Ora mbërrin në Prishtinë

Rita Ora mbërrin në Prishtinë

3 min read
0
223

.

TIRANE, 17 Shkurt/ATSH/ – Rita Ora ka mbĂ«rritur kĂ«tĂ« tĂ« shtunĂ« nĂ« PrishtinĂ«, pĂ«r tĂ« marrĂ« pjesĂ« nĂ« festimet e 10-vjetorit tĂ« PavarĂ«sisĂ«.

NĂ« aeroportin “Adem Jashari” tĂ« PrishtinĂ«s, kĂ«ngĂ«tarja u prit nga zyrtarĂ«, gazetarĂ« e fansa tĂ« saj.

Rita Ora ka uruar pĂ«r pĂ«rvjetorin e dhjetĂ« tĂ« PavarĂ«sisĂ« sĂ« KosovĂ«s, ajo ka dhĂ«nĂ« mesazhin se “sa mĂ« tĂ« bashkuar tĂ« jemi, aq mĂ« tĂ« mĂ«dhenj bĂ«hemi”.

Krijuesja e shumë hiteve botërore, ka thënë se koncerti i saj do të fillojë sonte në orën 22:00. Organizimi është bërë ashtu siç ka kërkuar ekipi i saj.

“Fillimisht, urime PavarĂ«sia! Jam e lumtur qĂ« jam kĂ«tu! Kam vendosur qĂ« ta sjell gjithĂ« ekipin nĂ« PrishtinĂ«, sepse do tĂ« bĂ«jmĂ« njĂ«rin prej koncerteve mĂ« tĂ« mira ndonjĂ«herĂ«. Jam shumĂ« e lumtur qĂ« jam kĂ«tu. E di se jemi vend i vogĂ«l, por Ă«shtĂ« i bukur. ËshtĂ« vetĂ«m fillimi i njĂ« udhĂ«timi tĂ« mrekullueshĂ«m”, ka thĂ«nĂ« Rita Ora nĂ« konferencĂ«n pĂ«r media.

“Po tĂ« kisha njĂ« mesazh, do tĂ« ishte: e keni njĂ« shans pĂ«r ta prezantuar veten dhe tĂ« njiheni. TĂ« jeni sĂ« bashku dhe tĂ« ftoni njerĂ«zit. Sepse sa mĂ« shumĂ« qĂ« jemi, mĂ« tĂ« mĂ«dhenj bĂ«hemi”, ka shtuar ajo.

“BĂ«ni çfarĂ« tĂ« mundeni dhe qĂ«ndroni bashkĂ« pĂ«r ta prezantuar KosovĂ«n”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Në rrjetin social Instagram, Rita Ora ka publikuar video dhe foto nga momenti i mbërritjes, si dhe nga skena ku ajo do të performojë mbrëmjen e sotme.

Krah fotos, Rita shkruan: “Thuajse gati! Kjo do tĂ« jetĂ« njĂ« natĂ«, e cila do tĂ« mbahet mend gjatĂ«â€.

Gjithashtu, ajo ka publikuar edhe një video me ushqimet tradicionale të Kosovës, për të cilat duket se kishte mjaft nostalgji. /m.z/ /r.e/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Megi Zonja
Load More In Ndryshe
Comments are closed.

Check Also

Teminat protagonistet e pranverë-verë 2018

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- Teminat dhe xixat kthehen pĂ«r tĂ« ndriçuar veshjet e aksesorĂ«t mĂ« ma…