Home Krimi, Ligji dhe Drejtesia Sekuestrohen tre mina me telekomandë, arrestohen dy persona

Sekuestrohen tre mina me telekomandë, arrestohen dy persona

1 min read
0
171

TIRANË, 14 Korrik/ATSH/-. Policia e Elbasanit ka sekuestruar tre mina me telekomandĂ« dhe ka arrestuar nĂ« flagrancĂ« dy tĂ« rinj.

Maksim Hekurani 26 vjeç dhe Nikolla Roxhe 21 vjeç kanë përfunduar në pranga ndërsa një shtetas tjetër po procedohet në gjendje të lirë. Sipas burimeve të policisë minat me telekomandë u gjetën në një servis, ndërsa u sekuestruan edhe 6 aparate telefoni celular me bateri, fije përcjellëse dhe magnet.

Materialet i kaluan ProkurorisĂ« sĂ« Rrethit GjyqĂ«sor Elbasan pĂ«r veprime tĂ« mĂ«tejshme pĂ«r veprĂ«n penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armĂ«ve luftarake dhe e municionit”./m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arbi Fortuzi
Load More In Krimi, Ligji dhe Drejtesia
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…