Home Bota SHANGAI – NjĂ« kamion godet njĂ« grup kĂ«mbĂ«sorĂ«sh, 18 tĂ« plagosur

SHANGAI – NjĂ« kamion godet njĂ« grup kĂ«mbĂ«sorĂ«sh, 18 tĂ« plagosur

1 min read
0
157

SHANGAI, 2 shkurt /ATSH-AFP/ – NjĂ« kamion Ă«shtĂ« pĂ«rfshirĂ« nga flakĂ«t dhe ka dalĂ« nga rruga sot nĂ« mĂ«ngjes duke goditur njĂ« grup kĂ«mbĂ«sorĂ«sh nĂ« trotuar, njĂ« aksident qĂ« ka shkaktuar qĂ« paktĂ«n 18 tĂ« plagosur, tre prej tĂ« cilĂ«ve nĂ« gjendje tĂ« rĂ«ndĂ«, sipas autoriteteve dhe dĂ«shmitarĂ«ve.

Aksidenti ndodhi rreth orës lokale 09:00 (01:00 GMT) pranë Parkut emblematik të Popullit, në një lagje tregtare shumë të frekuentuar në qendër të qytetit, në një kohë që shumë persona po shkonin në punë.

“Sipas elementeve tĂ« para tĂ« hetimit, drejtuesi i kamionit, 40 vjeç, po pinte cigare gjatĂ« drejtimit tĂ« automjetit qĂ« po transportonte pa leje substanca tĂ« rrezikshme dhe pĂ«rfshirja nga flakĂ«t ka bĂ«rĂ« qĂ« ai tĂ« humbĂ« kontrollin”, theksoi policia.

”ShtatĂ«mbĂ«dhjetĂ« kĂ«mbĂ«sorĂ« janĂ« plagosur si dhe drejtuesi i automjetit”, sipas tĂ« njĂ«jtit burim./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…