Home Lajme Nga Vendi Skema ekonomike, Rama tregon një tjetër rast abuzimi në Urën Vajgurore

Skema ekonomike, Rama tregon një tjetër rast abuzimi në Urën Vajgurore

2 min read
0
219

TIRANË, 28 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/ – Kryeministri i vendit, Edi Rama ka treguar njĂ« tjetĂ«r rast tĂ« pĂ«rfitimit nga skema ekonomike tĂ« njĂ« familje nĂ« UrĂ«n Vajgurore, ku familja me kushte mĂ« tĂ« mira pĂ«rfitonte nga skema ekonomike, ndĂ«rsa familja me kushte tĂ« vĂ«shtira ishte pĂ«rjashtuar nga kjo skemĂ«.

PĂ«rmes njĂ« statusi nĂ« rrjetin social “Facebook”, Rama e ka shoqĂ«ruar postimin e tij me njĂ« foto tĂ« ndarĂ« nĂ« dy pjesĂ«, ku tregohen qartĂ« kushtet nĂ« tĂ« cilat ndodheshin tĂ« dyja familjet.

“Lart, shtĂ«pia e D.A nĂ« UrĂ«n Vajgurore qĂ« deri dje merrte çdo muaj ndihmĂ« ekonomike dhe poshtĂ« shtĂ«pia e A.Xh po nĂ« UrĂ«n Vajgurore qĂ« nuk pĂ«rfitonte ndihmĂ« ekonomike. Me skemĂ«n e re, D.A Ă«shtĂ« pĂ«rjashtuar dhe A.Xh Ă«shtĂ« pĂ«rfshirĂ« nĂ« skemĂ«”, ka shkruar Rama.

Më tej, ai ka sqaruar se fotot tregojnë qartë se cila nga këto dy familje është më në nevojë.

Sakaq, sipas kryeministrit të vendit, aktualisht po kryhen të gjitha verifikimet e nevojshme për të rivlerësuar çdo familje të hyrë apo të dalë nga skema e ndihmës ekonomike. Gjithashtu, Rama ka thënë se bashkive u është dyfishuar fondi, nga 3% në 6%, për të përfshirë në skemë familjet realisht në nevojë dhe që nuk përfitojnë nga skema kombëtare./e.caushi/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…