Home Bota SOFT NEWS – Bolt i kthehet… futbollit, vesh bluzĂ«n e UNICEF-it

SOFT NEWS – Bolt i kthehet… futbollit, vesh bluzĂ«n e UNICEF-it

2 min read
0
68

PARIS, 27 shkurt /ATSH-AFP/ – Sprinteri mĂ« i famshĂ«m i botĂ«s, xhamajkani Usain Bolt, disa herĂ« kampion olimpik, do tĂ« luajĂ« njĂ« ndeshje futbolli gala pĂ«r UNICEF-in nĂ« “Old Trafford”, stadiumi i ”Manchester United”, njoftoi ai sot nĂ« profilin e tij nĂ« Twitter.

“Kjo ndeshje e organizuar pĂ«r t’i ardhur nĂ« ndihmĂ« fĂ«mijĂ«ve qĂ« vuajnĂ« nĂ« botĂ«, do tĂ« zhvillohet mĂ« 10 qershor”, njoftoi Bolt nĂ« njĂ« video tĂ« publikuar nĂ« rrjetin social.

Dje, kampioni xhamajkan kishte shkaktuar kureshtje duke deklaruar në një video të shkurtër të publikuar në Twitter se kishte nënshkruar me një klub futbolli, por pa treguar emrin.

Pra, ai do të jetë, më në fund, futbollist vetëm në ndeshjet e bamirësisë, si kapiten i një ekipi me yje mes të cilëve edhe këngëtari britanik, Robbie Williams.

Ikona botërore 31-vjeçare, që i dha fund karrierës së tij në pistën e atletikës vitin e kaluar, nuk e ka fshehur asnjëherë pasionin për futbollin.

NĂ« janar, ai kishte njoftuar se do tĂ« provonte me ”Borussia Dortmund” duke konfirmuar kĂ«shtu dĂ«shirĂ«n e tij pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« karrierĂ« nĂ« futboll.

“NjĂ« prej Ă«ndĂ«rrave tĂ« mia mĂ« tĂ« mĂ«dha Ă«shtĂ« tĂ« firmos me ‘Manchester United”, kishte deklaruar nĂ« atĂ« kohĂ« Bolt./ /G.S/  a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…