Home Bota SOFT NEWS – Harry dhe Meghan 2 640… tĂ« ftuar pĂ«r dasmĂ«n mbretĂ«rore!

SOFT NEWS – Harry dhe Meghan 2 640… tĂ« ftuar pĂ«r dasmĂ«n mbretĂ«rore!

1 min read
0
255

LONDËR, 2 mars, /ATSH-ANSA/  – Me rastin e dasmĂ«s mbretĂ«rore tĂ« princ Harry dhe aktores Meghan Markle , mĂ« 19 maj, nĂ« territorin e kĂ«shtjellĂ«s Windsor,  pritet tĂ« marrin pjesë  2 640 persona, njoftoi sot Pallati Kensington.

Gjithashtu, sipas këtij njoftimi është konfirmuar vendimi i çiftit për të përfshirë publikun dhe për të ndarë me ta momente argëtimi dhe gëzimi duke specifikuar se midis të ftuarve, 1 200  do të jenë qytetarë të zakonshëm nga çdo cep i Britanisë së Madhe.

Sipas disa detajeve mbi dasmën mbretërore, midis 2 640 të ftuarve, 200 prej tyre janë punonjës të shoqatave humanitare dhe organizatave të ndryshme që mbështesin Harry dhe Meghan duke përfshirë 100 nxënës nga dy shkolla lokale, 610 persona që jetojnë dhe punojnë në zonën e Kështjellës së Windsor dhe 530 punonjës të pallatit  mbretëror./ /a.i/ a.jor.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Atila Ismailaj
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…