Home Bota SOFT NEWS – Jep dorĂ«heqjen pĂ«r njĂ« vonesĂ« dy… minutĂ«she!

SOFT NEWS – Jep dorĂ«heqjen pĂ«r njĂ« vonesĂ« dy… minutĂ«she!

2 min read
0
156

LONDËR, 1 shkurt /ATSH/ – Dy minuta vonesĂ« ishin tĂ« mjaftueshme qĂ« ministri britanik i Departamentit pĂ«r Zhvillimin NdĂ«rkombĂ«tar, Michael Bates tĂ« jepte dorĂ«heqjen.

Ai është paraqitur në Dhomën e Lordëve me vonesë dhe ka dhënë dorëheqjen se është ndjerë i turpëruar.

KĂ«to dy minuta vonesĂ« mjaftuan pĂ«r tĂ« mos mundur t’i jepte pĂ«rgjigje pyetjes sĂ« parĂ« tĂ« opozitĂ«s.

Dhe, kur Michael Bates ka mbĂ«rritur ai i Ă«shtĂ« drejtuar parlamentares, Ruth Lister pĂ«r t’i kĂ«rkuar falje.

”Dhe jo vetĂ«m, kĂ«rkoj falje pĂ«r moskorrektĂ«sinĂ« qĂ« kam treguar duke mos u gjendur nĂ« vendin tim pĂ«r t’iu pĂ«rgjigjur pyetjes suaj. GjatĂ« pesĂ« viteve nĂ« kĂ«tĂ« post kam pasur privilegjin t’i pĂ«rgjigjem pyetjeve tĂ« qeverisĂ«, sepse gjithmonĂ« kam besuar se duhet tĂ« japim prova tĂ« mirĂ«sjelljes dhe respektit. MĂ« vjen turp qĂ« nuk kam qenĂ« nĂ« vendin tim dhe pĂ«r kĂ«tĂ« arsye i paraqes kryeministres doreheqjen time me efekt tĂ« menjĂ«hershĂ«m”, deklaroi Bates.

PĂ«rfundimisht, dy minuta mjaftuan pĂ«r tĂ« dhĂ«nĂ« dorĂ«heqjen. TĂ« paktĂ«n pĂ«r Bates dhe jo pĂ«r ata qĂ« ishin ulur nĂ« tĂ« njĂ«jtĂ«n sallĂ« dhe qĂ« kanĂ« hedhur poshtĂ« me zĂ« tĂ« lartĂ« kĂ«rkesĂ«n pĂ«r dorĂ«heqje./ (MarrĂ« nga gazeta italiane ”Corriere della sera”) /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…