Home Bota SOFT NEWS – Policia spanjolle kĂ«rkon Puigdemont… dhe gjen njĂ« humorist!

SOFT NEWS – Policia spanjolle kĂ«rkon Puigdemont… dhe gjen njĂ« humorist!

2 min read
0
190

MADRID, 23 shkurt /ATSH-AFP/ – PolicĂ«t spanjollĂ«, tĂ« alarmuar nga thirrja e njĂ« personi qĂ« thoshte se kishte parĂ« ish-presidentin katalanas, Carles Puigdemont nĂ« rajonin e Madridit… janĂ« gjendur pĂ«rballĂ« me njĂ« komedian tĂ« maskuar qĂ« po regjistronte njĂ« emision pĂ«r publikun e gjerĂ«.

“NjĂ« banor ka telefonuar 091 (numrin e policisĂ«) dhe si gjithmonĂ« nĂ« kĂ«to raste, njĂ« patrullĂ« me dy policĂ« ka mbĂ«rritur nĂ« vend dhe ka parĂ« qĂ« bĂ«hej fjalĂ« pĂ«r xhirimin e njĂ« parodie”, tregon njĂ« zĂ«dhĂ«nĂ«s i policisĂ«.

“‘Komediani, shumĂ« i njohur nĂ« SpanjĂ« pĂ«r imitimet e tij tĂ« personaliteteve, po regjistronte njĂ« skeç nĂ« njĂ« lagje tĂ« Madridit, Torrejon de Ardoz, pĂ«r emisionin popullor argĂ«tues “El Intermedio'”, theksoi stacioni televiziv privat “La Sexta”.

Carles Puigdemont u largua në mënyrë të vullnetshme në Belgjikë në fund të tetorit 2017, pak para se drejtësia spanjolle të ngrinte akuza kundër e tij për rebelim dhe kryengritje për rolin në shpalljen e pavarësisë së Katalonjës.

Nëse ai do të lokalizohej në Spanjë, ai do të arrestohej menjëherë.

“Maskimi ka qenĂ« aq realist, sa personi nuk ka hezituar tĂ« telefonojĂ« autoritetet”, tregon “La Sexta” nĂ« faqen e internetit.

“Ne na Ă«shtĂ« dashur tĂ« shpjegojmĂ« se ka qenĂ« njĂ« skeç pĂ«r ‘El Intermedio’ dhe ata kanĂ« qeshur”, tregon komediani pĂ«r radion “Cadena Ser”./ /ec/  a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…