Home Bota SOFT NEWS  – RrĂ«zojnĂ« murin e shtĂ«pisĂ« pĂ«r tĂ« nxjerr njĂ« grua qĂ« peshonte… 490 kilogram!

SOFT NEWS  – RrĂ«zojnĂ« murin e shtĂ«pisĂ« pĂ«r tĂ« nxjerr njĂ« grua qĂ« peshonte… 490 kilogram!

2 min read
0
188

BUENOS AIRES, 19 nĂ«ntor /ATSH-AFP/ – ZjarrfikĂ«sit argjentinas rrĂ«zuan njĂ« mur pĂ«r t’i mundĂ«suar njĂ« gruaje qĂ« peshonte 490 kilogram tĂ« dilte nga shtĂ«pia e saj pĂ«r t’u shtruar nĂ« spital qĂ« tĂ« merrte mjekime, njoftoi tĂ« mĂ«rkurĂ«n media lokale.

Kjo grua është 32 vjeç dhe jeton në Rosario, rreth 340 kilometra në veri të Buenos Aires.

Ajo u nxorr nga shtpia e shtrirĂ« nĂ« krevatin e saj qĂ« mĂ« pas u vendos mbi njĂ« kamion tĂ« mbrojtjes civile, sipas imazheve tĂ« publikuara nga e pĂ«rditshmja “Clarin”.

Isabella jeton duke qëndruar gjithë kohën e shtrirë prej vitesh dhe në një pjesë të madhe të trupit ajo ka humbur krejtësisht ndjenjat, ndërsa tumore janë shfaqur në këmbët e saj për shkak të obezitetit ekstrem.

“Kam qenĂ« gjithnjĂ« e shĂ«ndoshĂ«. Braktisa shkollĂ«n pĂ«r shkak tĂ« diskriminimeve qĂ« vuaja. Rifillova studimet pĂ«r tĂ« qenĂ« dikush nĂ« jetĂ«. Kjo sot duket e pamundur”, thotĂ« ajo pĂ«r “Clarin”.

Isabella peshonte 130 kile para tetë vitesh, pas vdekies së babait ajo ra në depresion./

/G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Gent Sinani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…