Home Lajme Nga Vendi Sport – Angli: Alan Pardew, trajner i WBA deri nĂ« 2020

Sport – Angli: Alan Pardew, trajner i WBA deri nĂ« 2020

1 min read
0
130

TIRANE, 29 nentor /ATSH-AFP/. – Trajneri Alan Pardew do te drejtoje ekipin West Bromwich Albion deri ne 2020, beri te ditur te merkuren klubi, qe aktualisht mban vendin e 16-te ne Premierlige.

Tekniku 56-vjecar ka drejtuar edhe West Ham, Southampton, Newcastle e Crystal Palace.

“Detyra kryesore do te jete  (…) permiresimi i klasifikimit”, theksoi Pardew.

Pardew eshte perzgjedhur trajneri i vitit 2012 kur drejtonte Newcastle.

Anglezi do te zevendesoje uellsianin  Tony Pullis, i shkarkuar me 20 nentor pasi kishte fituar vetem dy ndeshje ne 21 javet e fundit te kampionatit.  /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…