Home Kryesor Sport – Angli: Alvaro Morata nga Reali te Celsi pĂ«r…80 milionĂ« euro

Sport – Angli: Alvaro Morata nga Reali te Celsi pĂ«r…80 milionĂ« euro

1 min read
0
133

TIRANE, 20 korrik /ATSH-AFP/. – Celsi dhe Real Madridi, kampione te Anglise dhe Spanjes, kane gjetur akordin per transferten e sulmuesit spanjoll, Alvaro Morata, beri te ditur klubi anglez.

“Celsi dhe Real Madrid kane gjetur akordin per transferten e Alvaro Morata ne Stamford Bridge”, theksonte Celsi, nje informacion qe eshte konfirmuar edhe nga Real.

Sipas radios spanjolle Cadena Ser, shume e lidhur me boten e futbollit, shuma e transfertes eshte 80 milione euro.

Lojtari 24-vjecar do te largohet nga SHBA, ku klubi madrilen eshte ne faze pergatitore, per t’u bashkuar ne Londer me ekipin e ri.

Sipas mediave britanike, Celsi i ka ofruar lojtarit nje kontrate per pese vjet me nje page prej 170.000 euro ne jave. /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Kryesor
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…