Home Lajme Nga Vendi Sport – Angli: Hull shkarkon ish-trajnerin e seleksionit rus, Leonid Sloutski

Sport – Angli: Hull shkarkon ish-trajnerin e seleksionit rus, Leonid Sloutski

1 min read
0
122

TIRANE, 3 dhjetor /ATSH-AFP/. – Ish-seleksioneri i Rusise, Leonid Sloutski, eshte shkarkuar nga funksionet e trajnerit te Hull, pasi nje seri rezultatesh te dobeta ne D2 anglez, beri te dielen klubi i  Yorkshire.

Gjashte muaj pas ardhjes, tekniku 46-vjecar, i pari rus qe merr drejtimin e nje ekipi profesionist ne Angli, nuk fitoi vecse kater ndeshje nder 20 te luajtura.

“Tigrat” e tij jane ne vendin e 20-te (nga 24), nderkohe qe para nje viti luanin ne Premierlige.

Sloutski, kur drejtonte CSKA Moska mes  2009 e 2016, fitoi tre tituj te kampionit. Ai ka qene seleksioner i Rusise gjate Euro-2016 dhe dha doreheqjen pas eliminimit ne turin e pare te kompeticionit.  /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…