Home Bota SPORT – Buffon i gatshĂ«m tĂ« rikthehet nĂ« kombĂ«taren e ItalisĂ«

SPORT – Buffon i gatshĂ«m tĂ« rikthehet nĂ« kombĂ«taren e ItalisĂ«

2 min read
0
71

MILANO, 27 shkurt /ATSH-AFP/ – Portieri emblematik, Gianluigi Buffon, i cili i dha fund karrierĂ«s ndĂ«rkombĂ«tare me ItalinĂ« pas dĂ«shtimit pĂ«r t’u kualifikuar nĂ« BotĂ«rorin 2018, theksoi sot se ishte i gatshĂ«m tĂ« luante sĂ«rish me kombĂ«taren, nĂ«se do t’i kĂ«rkohej.

Portieri italian, Gianluigi Buffon, është i gatshëm të rikthehet për kombëtaren italiane, nëse i kërkohet të luajë në miqësoret ndaj Anglisë dhe Argjentinës muajin e ardhshëm.

“Kisha parashikuar tĂ« merrja disa ditĂ« pushime me familjen time, por kur ekipi kombĂ«tar ka nevojĂ« pĂ«r ty, duhet tĂ« jesh aty dhe tĂ« mos e braktisĂ«sh atĂ«”, deklaroi ai gjatĂ« emisionit italian Tiki Taka.

Dje, trajneri i përkohshëm italian, Luigi Di Biagio theksoi se Buffon do të thirrej për ndeshjet miqësore kundër Anglisë dhe Argjentinës në muajin mars.

“Kam propozuar qĂ« ai tĂ« rikthehet, pĂ«r njĂ«, dy apo tri ndeshje”, theksoi trajneri pĂ«r portierin 40-vjeçar.

“Me shumĂ« mundĂ«si Gigi do tĂ« jetĂ« me ne nĂ« muajin mars”, theksoi ai.

“Nuk kam asgjĂ« pĂ«r tĂ« shtuar nĂ« atĂ« qĂ« tha Di Biagio, pĂ«rveçse kam njĂ« ndjenjĂ« pĂ«rgjegjĂ«sie dhe besnikĂ«rie pĂ«rballĂ« ekipit kombĂ«tar nĂ« kĂ«tĂ« moment tranzicioni”, reagoi Buffon./
/ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…