Home Lajme Nga Vendi Sport – Gjermani: Kelni shkarkon trajnerin Peter Stoger

Sport – Gjermani: Kelni shkarkon trajnerin Peter Stoger

1 min read
0
118

TIRANE, 3 dhjetor /ATSH-AFP/. – Nisja katastrofike e sezonit per Kelnin ka sjelle dhe nje viktime: trajneri austriak Peter Stöger, prej kater vjetesh ne pankine, eshte shkarkuar te dielen nga klubi, qe ndodhet ne vendin e fundit ne Bundesliga pas 14 ndeshjes pa asnje fitore.

“Gjate diteve te fundit menduam se duhej te vinte shkarkimi”, theksoi presidenti i klubit, Alexander Wehrle, i cili “refuzoi te flitej per renien ne kategorine e dyte per momentin”.

Stöger eshte zevendesuar nga trajneri i ekipit U-19, Stefan Ruthenbeck, deri ne fund te vitit. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…