Home Lajme Nga Vendi Sport – Greqi: Oscar Garcia, trajneri i ri i Olimpiakos

Sport – Greqi: Oscar Garcia, trajneri i ri i Olimpiakos

2 min read
0
150

TIRANE, 5 janar /ATSH-AFP/. – Trajneri spanjoll Oscar Garcia eshte emĂ«ruar tĂ« premten trajner i Olimpiakos te Pireut, vetĂ«m disa javĂ« pas largimit tĂ« tij nga Saint-Etienne, njoftoi klubi kampion i shumĂ«fishtĂ« i GreqisĂ«.

Nëse kohëzgjatja e kontratës se spanjollit nuk ishte i përcaktuar nga Olimpiakos, mediat greke kane shkruar per një kontratë për një vit e gjysmë, deri në fund të sezonit 2018-19, me një opsion për një shtyrje në fund të kësaj date.

Klubi ka larguar te enjten trajnerin e përkohshëm Takis Lemonis, i cili kishte marrë postin e  kampionëve grekë në muajin shtator, pas shkarkimit të shqiptarit Besnik Hasit dhe emri i Garcia u citua gjerësisht në mediat greke dhe europiane në ditët e fundit.

Tekniku spanjoll, 44 vjec, la Saint-Étienne nĂ« nĂ«ntor, vetĂ«m pesĂ« muaj pas marrjes sĂ« detyrĂ«s, duke patur nje bilanc jo te kenaqshem.

Ish-lojtari i Barcelonës dhe Valencias fitoi si trajner dy here ligën dhe Kupen në Austri me Red Bull Salzburg dhe një kampionat te Izraelit me Maccabi Tel Aviv.  /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…