Home Lajme Nga Vendi Sport – HolandĂ«: Erik ten Hag, trajneri i ri i Ajax Amsterdam

Sport – HolandĂ«: Erik ten Hag, trajneri i ri i Ajax Amsterdam

1 min read
0
148
TIRANE, 28 dhjetor /ATSH-AFP/. – Holandezi Erik ten Hag, trajneri aktual i Utrecht, u emĂ«rua trajner i Ajax Amsterdam, pas shkarkimit tĂ« Marcel Keizer, njoftoi tĂ« enjten klubin nga kryeqyteti pas rezultateve zhgĂ«njyese.

“Ajax dhe FC Utrecht kanĂ« arritur njĂ« marrĂ«veshje pĂ«r transferimin e Erik ten Hag te Ajax”, theksoi klubi nĂ« njĂ« deklaratĂ« tĂ« postuar nĂ« faqen e vet.

Tekniku i 47-vjecar në krye te FC Utrecht që nga maji 2015, zëvendëson Marcel Keizer, trajner i emëruar i Ajax në qershor të vitit pas largimit të Peter Bosz për te Borussia Dortmund.

Ish-lojtari mes 1989 dhe 2002, Ten Hag u votua si trajner i Holandës në vitin 2016. Në vitin 2014, ai ka drejtuar rezervat e Bayern Munich.   /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…