Home Lajme Nga Vendi Sport – Ish-seleksioneri i ZelandĂ«s sĂ« Re, Anthony Hudson, merr drejtimin e Colorado nĂ« MLS

Sport – Ish-seleksioneri i ZelandĂ«s sĂ« Re, Anthony Hudson, merr drejtimin e Colorado nĂ« MLS

1 min read
0
136

TIRANE, 29 nentor /ATSH-AFP/. – Ish-seleksioneri i ekipit te Zelandes se Re, Anthony Hudson, eshte caktuar te merkuren trajner i Colorado Rapids, ekip i kampionatit amerikano-verior te futbollit (MLS).

“Me Anthony, ne besojme se kemi bere zgjedhjen e nje prej trajnereve me te mire te brezit te tij”, ka deklaruar menaxheri i pergjithshem i Rapids, Padraig Smith.

36-vjecari Hudson, i biri i ish-futbollistit te kombetares angleze, Alan Hudson, e ka nisur karrieren e trajnerit ne 2005 ne SHBA, ne USL, kampionati i D2 ne SHBA.

Ai me pas ka drejtuar ekipin rezerve te Tottenham, ka qene seleksioner i Bahrein ne 2013 dhe ne Zelanden e Re qe nga 2014.

Ai drejtoi ekipin deri ne play off-in nderkontinental per ne Boterorin -2018, ku u eliminua nga Peruja  (0-0, 2-0). /a.ke/

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…