Home Bota SPORT – Mancini: ËndĂ«rroj tĂ« fitoj njĂ« kupĂ« bote si trajner i ItalisĂ«

SPORT – Mancini: ËndĂ«rroj tĂ« fitoj njĂ« kupĂ« bote si trajner i ItalisĂ«

2 min read
0
157

MILANO, 11 janar /ATSH-AFP/ – Ish-futbollisti italian, Roberto Mancini do tĂ« dĂ«shironte tĂ« bĂ«hej trajneri i ekipit tĂ« ItalisĂ«, pĂ«r tĂ« pĂ«rmbushur Ă«ndrrĂ«n e tij pĂ«r tĂ« fituar njĂ« kupĂ« bote, deklaroi ai pĂ«r “Gazzetta dello Sport”.

Mancini, 53 vjeç, bĂ«n pjesĂ« tek favoritĂ«t pĂ«r tĂ« pasuar Giampiero Ventura, shkarkuar nĂ« nĂ«ntor, pas dĂ«shtimit tĂ« italianĂ«ve pĂ«r t’u kualifikuar nĂ« BotĂ«rorin 2018 nĂ« Rusi.

Presidenti në ikje i federatës italiane të futbollit njoftoi dje se emri i trajnerit të ardhshëm nuk do të zbulohej para muajit qershor.

“Kam njĂ« Ă«ndĂ«rr, atĂ« pĂ«r tĂ« fituar njĂ« kupĂ« bote nĂ« kohĂ«n si trajner, atĂ« qĂ« nuk kam mundur ta bĂ«j nĂ« kohĂ«n si lojtar”, deklaroi trajneri aktual i Zenitit.

“UnĂ« kam qenĂ« nĂ« fushĂ« pĂ«r 40 vjet, si lojtar dhe si trajner. Kam punuar me klubet e mĂ«dha dhe kam fituar. Por tĂ« jesh trajner Ă«shtĂ« diçka e bukur. Kjo do tĂ« ishte njĂ« nder, njĂ« burim besimi. Dhe tĂ« fitosh KupĂ«n e BotĂ«s apo nĂ« njĂ« kampionat evropian kjo do tĂ« ishte edhe mĂ« shumĂ«”, theksoi ai.

Gjatë karrierës së tij si lojtar, Mancini është renditur i treti gjatë Kupës së Botës 1990, që është zhvilluar në Itali, me Kombëtaren./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Eva Cani
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…